صفحه اصلی اخبار نشست ها گزارش مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم فجر
template ."/tools.php");?>
گزارش مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سی‌امین جشنواره بین المللی فیلم فجر چاپ نامه الکترونیک

شمقدری رئیس سازمان سینمایی کشور: خزاعی استانداردهای کیفی جشنواره فیلم فجر را ارتقا داد
محمد خزاعی یکی از مدیران موفق نظام جمهوری اسلامی است

مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجرشب گذشته ۱۴ اسفند با حضور جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی، محمد خزاعی دبیر سی‌امین جشنواره فیلم فجر، اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره، اعضای ستاد برگزاری جشنواره و  اعضای هیئت‌های انتخاب و داوری بخش های مختلف ملی و بین الملل این جشنواره در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

رئیس سازمان سینمایی در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران سی‌امین جشنواره فیلم فجر با اشاره به برگزاری باشکوه و موفقیت آمیز جشنواره سی ام فجر عنوان کرد: محمد خزاعی و تیمش با برگزاری سی امین دوره جشنواره کار بزرگی کردند و معتقدم اکنون استانداردهای جشنواره فیلم فجر رشد و ارتقا یافته و نسبت به دوره های پیشین از کیفیت و جایگاه ممتازتری برخوردار شده است.

 

وی ادامه داد: با اینکه آقای خزاعی جشنواره فیلم فجر را به تعبیری در شرایط سخت و حساس بر عهده گرفت ولی خوب از پس آن برآمد و توانست با تجربه و مدیریت خوب  و تیم حرفه ای اتفاق شایسته و قابل توجهی را رقم بزند.
شمقدری با اشاره به اهمیت برپایی جشنواره سی‌ام، لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر روی سینمای کشور به ویژه در بحث تولیدات مشترک و زمینه‌سازی برای حضور موفق بین‌المللی فیلم‌های ایرانی جشنواره سی ام را گام محکم و بلندی برای سینمای ایران خواند و خاطرنشان ساخت:"سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، درحد استانداردهای بین‌المللی بود و نظم جشنواره و کیفیت مراسم ها در سطح قابل قبولی بود و خیلی خوب برگزار شد و  می‌توانم بگویم، جشنواره سی‌ام یک نقطه عطف درخشانی در همه دوره‌های جشنواره فیلم فجر است.

 

وی اضافه کرد: ما از ابتدا تلاش کردیم به مناسبت اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، یک نکته عطف و یک دوره ویژه‌ای هست امسال اتفاقات خوبی در آن بیفتد، برنامه‌ریزی و برآیند اتفاقات که می‌خواهد بیفتد، شکل اجرای برنامه‌ها و تنوع فیلم هایی که بایستی در جشنواره باشد و همچنین مباحث دیگری همه اینها مدنظر ما بود. که الحمدالله خدا یاری کرد و با کمک همه عزیزانی که دست‌اندرکار بودند جشنواره به شکل خیلی خوبی برگزار شد.
سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، فکر می‌کنم نقطه شروع خوبی برای سینمای ایران خواهد بود. هیأت داوری هم که از ۹ نفر تشکیل شده بود و همه از فیلمسازان، پیشکسوتان عرصه سینما و کارشناس این حوزه بودند، به نظر می‌رسد داوری خوبی داشتند. البته در داوری همیشه اختلاف نظرهایی وجود دارد که ممکن است دیگران که در بیرون از حوزه قضاوت هستند نظر دیگری داشته باشند. بایستی بپذیریم داوران همه فیلمها را دیده‌اند و یک قضاوت دقیقتری دارند و من خبر دارم واقعاً ساعتها نشستند و با همدیگر بحث کردند و در نهایت آرایشان را در روز اختتامیه اعلام کردند که به لطف خدا جوایز هم اهدا شد.

 

وی در این مراسم به این نکته اشاره کرد که در بدو حضور به عنوان معاون سینمایی و در برنامه‌های خود، به رئیس جمهور گفته بود که سازوکار پیشرفت سینمای ایران فراهم است و این سینما برای نیل به هدف خود نیاز به یک جایزه اسکار دارد.

 

وی افزود: ما سال گذشته تلاش کردیم تا فیلم «بدرود بغداد» نماینده سینمای ایران در اسکار شود اما عده‌ای به اعضای آکادمی اسکار خبر داده بودند که این فیلم دولتی است که همین مانع کسب موفقیت برای آن فیلم شد اما امسال خوشبختانه سینمای ایران به حق خود رسید و فیلم «جدایی نادر از سیمین» این موفقیت بزرگ را برای سینمای ایران به دست آورد.
شمقدری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زحمات دبیر سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر در راه برپایی این دوره از جشنواره در شرایطی سخت، از وی قدردانی کرد و «محمد خزاعی» را یکی از مدیران موفق نظام جمهوری اسلامی دانست.
«محمد خزاعی» نیز در این مراسم طی سخنانی از همه هم‌کارانش در راه برپایی جشنواره قدردانی کرد و انعکاس مطلوب این دوره جشنواره در رسانه‌های داخلی و بویژه، خارجی را دلیلی بر موفقیت آن قلمداد کرد.
وی گفت: همین امروز انعکاس اخبار و ارزیابی های مثبت همراه با تحسین حدود ۱۵ رسانه خارجی را شاهد بودیم و این نشان می دهد که ستاد برگزاری جشنواره با ایجاد مناسبات و نگرش های خوب و موثر فضای مناسبی را ایجاد کرد و تا حدودی توانست از ظرفیت های این حوزه استفاده نماید و انشاالله عزیزانی که دوره های بعد را برگزار می کنند موفق تر از این دوره عمل کنند.

 

از جمله حاضران این مراسم می‌توان به آقایان: جواد شمقدری، محمد خزاعی، سیدعلیرضا سجادپور، محمدرضا عباسیان، سیداحمدمیرعلایی، شفیع آقامحمدیان، هاشم میرزاخانی،  مسعود احمدیان، محمد بزرگ نیا، ژولین پلیسیه،  یزدان عشیری، امیر اسفندیاری، حسن نجاریان، بابک خانیان، بهمن حبشی، داود میرباقری، مهدی کریمی، غلامرضا منتظمی، سعید رجبی فروتن، محمد صنعتی، حمیدرضا دیبایی، رسول صدرعاملی، محمدعلی فارسی، محمدتقی فهیم، محمود گبرلو، جهانگیر الماسی، شهاب الدین عادل، محمدرضا اسلاملو، احمد ضابطی جهرمی، مسعود رایگان، جمال شورجه، داریوش فرهنگ، جواد طوسی، احمدرضا معتمدی، ابوالقاسم طالبی،  مسعود رایگان، محمدعلیقلی زاده، امیر قادری، سیدضیاالدین دری، فریدون جیرانی، سیدضیا هاشمی، علی روئین‌تن، محمد پرویزی، سیمون سیمونیان، پژمان لشکری‌پور، علی مهام، علیرضا رئیسیان، داود رشیدی، مجید انتظامی، اسفندیار شهیدی، حسین زندباف، کوروش پیرو، آرش رمضانیان، مسعود نجفی، عزت‌الله علیزاده، حبیب احمدزاده، حبیب کاسه ساز، دکترعلی رفیعی، جلیل عرفان‌منش، مسعود فراستی، حمیدرضا مدقق، حمید نعمت‌الله، حسین هادیان‌فر، رضا درستکار، وحید موسائیان، حسین خورشیدی، محمد صدری، فرزاد اژدری و مهدی علیمحمدی، سیاوش حقیقی، محمدحسین مهدی پور، وحید اسفندیاری، حسین طلابیگی، محمد حمیدی مقدم، منصور جهانی، علی افشار، علی زادمهر، علیرضا عبادتی،
... اشاره کرد. همچنین، در این مراسم از دبیران جشنواره فیلم فجر در استان های قزوین، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کرمان، فارس، البرز، خوزستان و لرستان نیز تقدیر شد.

 

 

جهت مشاهده گزارش تصویری کامل این رویداد کلیک کنید

دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۳