صفحه اصلی اخبار گفتگو ها پرویز شیخ طادی: شکل و نوع اجرای سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، یک شگفتی بود
template ."/tools.php");?>
پرویز شیخ طادی: شکل و نوع اجرای سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، یک شگفتی بود چاپ نامه الکترونیک

«پرویز شیخ طادی» کارگردان فیلم سینمایی "روزهای زندگی" در گفت‌وگویی اظهار داشت: نظم و انضباط و حفظ و احترام به کرامت هنرمندان از طرف گروه اجرا و دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، به نظرم غنیمتی برای ما بود. همچنین شکل و نوع اجرای سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، نسبت به سالهای گذشته یک شگفتی بود.
«پرویز شیخ طادی» کارگردان فیلم سینمایی "روزهای زندگی" و برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سینمای ایران در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در گفت‌وگو با روابط عمومی این جشنواره گفت: سی‌امین دوره این جشنواره، به لحاظ ساختار و شکل برگزاری، نقطه عطفی بود که در چند سال اخیر در جشنواره های ما روی داده است. نظم و انضباط آن و حفظ و احترام به کرامت هنرمندان از طرف گروه اجرا و دبیر جشنواره، به نظرم غنیمتی برای ما بود. همچنین شکل و نوع اجرای سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، نسبت به سالهای گذشته یک شگفتی بود.
وی همچنین گفت: فکر می‌کنم اگر همین شیوه را ادامه بدهیم در واقع به ملت احترام گذاشته‌ایم. وقتی هنرمندان را کرامت می‌کنیم یعنی مردم را کرامت کرده‌ایم، یعنی به ملت احترام گذاشته‌ایم. انشاءالله برگزاری این جشنواره، بابی برای رفع کدورتها باز کند و بی‌ادبی‌هایی به فرهنگ آشتی و نزدیکی تبدیل شود.
برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سینمای ایران از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در ادامه افزود: خیلی خوشحالم که زحمات همه هنرمندانی که در سینمایی "روزهای زندگی" نقشی داشتند، دیده شد و مورد احترام قرار گرفت. امیدوارم این تشویقها باعث پیشرفت و ارتقای سطح کیفی سینمای ایران شود.
شیخ طادی در مورد دبیری محمد خزاعی در سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر گفت: آقای  خراعی ثابت کرد وقتی کارهایمان را به دست جوانان آگاه می‌سپاریم جواب بهتری می‌گیریم. ایشان در کارشان پر از نوآوری و انرژی هستند. واقعاً از تلاش آقای خراعی تشکر می‌کنم، چندین بار خودشان را دیدم و از نزدیک از ایشان تشکر کردم. ایشان همیشه می‌گویند؛ خدا ما را یاری می‌دهد و همیشه در همه این مسیرها خداوند کمکمان کرده است. همچنین از صبوریهایشان، از دوراندیشی‌شان، از مقاومتشان، از تلاشهایشان و از گروهشان تشکر می‌کنم و بایستی واقعاً به آنها احترام گذاشت. به سهم خودم از همه آنها قدردانی می‌کنم. خیلی دوست داشتم یک ابزاری بود و این توانایی را داشتم که از آقای خراعی به صورت ویژه قدردانی می‌کردم.
«پرویز شیخ طادی» در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد: فیلمهای خیلی خوبی در جشنواره امسال بودند که فیلمهای قابل فهمی بودند که خدا را شکر کارگردانهای خوبی هم آن را ساخته بودند. ما همیشه جایزه اصلی خود را از مردم گرفته‌ایم و برای این هم خیلی خوشحال هستم.

چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۵