صفحه اصلی اخبار گفتگو ها محمد علی باشه آهنگر کارگردان فیلم سینمایی "ملکه": جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در طول این ۳۰ سال نمونه بود
template ."/tools.php");?>
محمد علی باشه آهنگر کارگردان فیلم سینمایی "ملکه": جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در طول این ۳۰ سال نمونه بود چاپ نامه الکترونیک

«محمد علی باشه‌آهنگر» کارگردان فیلم سینمایی "ملکه" در گفت‌وگویی اظهار داشت: مسئولان سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنواره بسیار سنگینی را برگزار کردند، امیدوارم این جشنواره با همین مدیریت و با این برنامه‌ریزی دقیق بتواند در رده‌های جهانی هم خودش را نشان دهد. تفاوت عمده این جشنواره با بقیه جشنواره‌ها، نظم خاص آن بود. به نظرم در طول این ۳۰ سال نمونه بود.
«محمد علی باشه‌آهنگر» کارگردان فیلم سینمایی "ملکه" و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران بخش مسابقه بین‌الملل سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در گفت‌وگو با روابط عمومی این جشنواره گفت: مسئولان سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، جشنواره بسیار سنگینی را برگزار کردند، امیدوارم این جشنواره با همین مدیریت و با این برنامه‌ریزی دقیق بتواند در رده‌های جهانی هم خودش را نشان دهد و به‌هرحال این هنر نجیب را به دنیا عرضه کند.

وی همچنین گفت: تفاوت عمده این جشنواره با بقیه جشنواره‌ها، نظم خاص آن بود. به نظرم در طول این ۳۰ سال نمونه بود. که قطعاً مدیریت خیلی منسجمی پشت آن بوده و قطعاً عوامل اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در این مدت فشار زیادی را متحمل شده‌اند. همچنین فیلمسازان همکار بنده، نیز تلاش زیادی کردند تا طبق برنامه‌ریزی که دبیر جشنواره مشخس کرده بود فیلمهایشان را به دفتر جشنواره برسانند. که این نوید روزهای روشن و بهتری را برای سینمای ایران می‌دهد.

باشه‌آهنگر در مورد ساخت فیلم سینمایی "ملکه" در حوزه دفاع مقدس گفت: اگر حس "فرزند خاک" و "بیداری رؤیاها" نبود شاید "ملکه" به سرانجام نمی‌رسید. به نظرم در حوزه جنگ، ما همچنان به ایده‌های نو و جهانی نیاز داریم. هر چند یک نوع نگاه رادیکالی در مقابل این ایده‌ها وجود دارد نه در مسئولین بلکه در کسانی که یک مقدار ادای اصولگرایی را در می‌آورند، وگرنه اصولگراهای اصل و رزمنده‌گان دوران ۸ سال جنگ، اتفاقاً نگاه بازتری نسبت به مسائل دارند. ما همچنان در بخش ایده‌های نو دچار مشکل هستیم، بایستی تلاش کنیم ایده‌هایمان از سطح کشوری و منطقه‌ای به ایده‌های جهانی نزدیک شود چون این سینما قابلیت جهانی و استاندارد جهانی را با خودش دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه تا لحظات آخر فیلم را بایستی برای نمایش در جشنواره آماده می‌کردم، به دو سالن بیشتر نتوانستم حضور پیدا بکنم و چند فیلم هم در برج میلاد دیدم و همانطور که اشاره کردم برای برنامه‌ریزی در بخش‌های مختلف جشنواره، زحمت زیادی کشیده شده بود، ولی همچنان بعضی از سینماهای ما به دلیل اینکه فاقد استانداردهای لازم برای پخش تصویر و پخش صدا هستند زحمات بسیاری از همکاران من در آنجا خوب دیده نمی‌شد. از جمله سینما استقلال، صدای بسیار بدی داشت و برای آن صدا بسیار متأسف هستم. برج میلاد هم سالنش سالن استانداری برای نمایش فیلم نیست ولی صدای آنجا برای پخش فیلم، خوب است. امیدوارم با برنامه‌ریزی منسجم در آینده بتوانیم سالن‌های استانداری داشته باشیم. قطعاً همه ما متوجه شدیم که در سالنهایی که در سطح استاندردهای کشور خودمان نمونه بوده‌اند بیننده‌گان محترم استقبال بهتری از آنها می کنند.

«محمد علی باشه‌آهنگر» در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد: مردم ایران را دوست دارم و به آنها افتخار می‌کنم، چونکه صلح‌طلبترین مردم جهان هستند. در مقابل تمام فشارهایی که در طول این سالها به ما آمده است هیچ وقت به هیچ کشوری تجاوز نکردیم، هیچ وقت در مورد هیچ کشوری بد نخواستیم و همچنان هم ایستادیم تا اینکه به حقهایی که در جهان برای ما بایستی قائل باشند، برسیم.

چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۸