صفحه اصلی اخبار گفتگو ها سعید راد: مسئولان جشنواره بین‌المللی فیلم فجر کار باشکوهی انجام دادند
template ."/tools.php");?>
سعید راد: مسئولان جشنواره بین‌المللی فیلم فجر کار باشکوهی انجام دادند چاپ نامه الکترونیک

«سعید راد» بازیگر سرشناس سینمایی ایران در گفت‌وگویی اظهار داشت: امسال امکانات خوبی در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر وجود داشت و مسئولان جشنواره، کار باشکوهی انجام دادند؛ به نظرم از نظر برگزاری یک جشنواره بین‌المللی، امسال ما در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، هیچ چیزی کم نداشتیم، به نظرم این جشنواره، یک جشنواره کامل است و هیچ چیزی کم ندارد.
«سعید راد» بازیگر فیلم سینمایی "گیرنده" و برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد فیلم‌های اول سینمای ایران در گفت‌وگو با روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در مورد برگزاری سی‌امین دوره این جشنواره گفت: به خاطر اینکه ۲۰ سال خارج از کشور زندگی کرده‌ام در جشنواره‌های زیادی در سطح جهان حضور داشته‌ام، به نظرم از نظر برگزاری یک جشنواره بین‌المللی، امسال ما در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، هیچ چیزی کم نداشتیم، به نظرم این جشنواره، یک جشنواره کامل است و هیچ چیزی کم ندارد، منتهی ما فقط خودمان را کوچک و دست کم می‌گیریم.
وی همچنین گفت: امسال امکانات خوبی در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر وجود داشت و مسئولان جشنواره، کار باشکوهی انجام دادند؛ لیاقت های سینمای ایران خیلی بیشتر از اینهاست. ما بایستی بر روی خودمان تبلیغ بکنیم تا در بیرون از کشور، ببینند که ما چه توانایی‌هایی داریم. برای نمونه فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی آقای اصغر فرهادی از طرف ایران به آکادمی اسکار رفت و خوشبختانه این جایزه ارزشمند سینمای جهان را از آن خود کرد.
راد،  در مورد وسعت و گسترش جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در سال های آینده گفت: ما در این تشکیلات ثابت خواهیم کرد که در چهار، پنج سال آینده، کشورهای صاحب سینما با اشتیاق، فیلم‌های مهم‌شان را برای نمایش در این جشنواره برایمان ارسال کنند. نه اینکه به صورتی باشد که مثل کشورهای دیگر، ما پول بدهیم و آثار آنها را بخریم.
برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد سی‌امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در ادامه تأکید کرد: برپایی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، فوق‌العاده کار قشنگی است و یکی از علت هایش هم این که من از طریق شما با ملت شریف و بزرگ ایران گفت‌وگو می‌کنم. چون که مردم همیشه برای کارهای هنری تعیین کننده هستند، آنها ما هنرمندها را می‌سازند و ما با اشتیاق برایشان کار و تلاش می‌کنیم، آنها هستند که ما را تأیید می‌کنند و یا تأیید نمی‌کنند. سینما یعنی مردم و این در تمام دنیا ثابت شده است. هنرمند در کارش شاهکار بکند اگر مردم آن را نبینند آن اثر دیده نخواهد شد، برای اینکه مردم سینما را به خوبی می‌شناسند. برای ورزش چقدر سرمایه‌گذاری می‌شود تا آن کشور در دنیا بدرخشد برای سینما هم همینطور است، بایستی برای هنر هم همانقدر هزینه کرد.
«سعید راد» بازیگر فیلم سینمایی "گیرنده" در پایان این گفت‌وگو تأکید کرد: در چند سال آینده، با برنامه‌ریزی که وجود دارد به مردم این نوید را می‌دهم که عِرق ملی‌شان را از طریق کانال سینما به خوبی تقویت کنند. مخلص مردم کشورم هستم و هر چه دارم از آنها دارم، درست است ۲۰ سال غیبت داشته‌ام ولی می‌خواهم شروع دوباره‌ای داشته باشم و انشاءالله هر سال در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر آنها را ملاقات کنم. سینما چیزی نیست که توقف در آن وجود داشته و محدود باشد، از جشنواره‌های مختلفی جایزه گرفته و از طرف صاحبنظران این رشته مورد تأیید قرار گرفته‌ام، ولی آرزویم این است که باز هم تجربه کنم، باز هم جایزه بگیرم و باز هم مورد تأیید مردم قرار بگیرم. سالها با این مردم زندگی کرده‌ام، ۵۶ فیلم برایشان کار کرده‌ام. همیشه مدیونشان هستم که در این شرایط هم باور دارند که من یک بازیگر هستم.  

سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۸